ENTERAL BESLENME POMPA CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ
1.Cihaz IEC/EN 60601-1-2 standardına uygun şekilde test edilmiş, kabul edilebilir limitlere ve IEC/EN 60601-1 standartları gereklerine uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiş olmalıdır.
2.İnfüzyon işleminin yanı sıra setin durumunu da gözleyebilmek için cihazın set kapağı şeffaf renkte olmalıdır.
3.Cihaz, her açılışında kendi kendini test edebilmeli, üzerinde çalışma durumunu gösteren bir ışıklı indikatör bulunmalıdır.
4.Cihazın üzerinde, sayısal değerlerin rahat okunması için FND ve detaylı bilgilerin takip edilebilmesi için LCD olmak üzere iki değişik ekran bulunmalıdır.
5.Cihazın debi aralığı 1-600ml/saat olmalı ve değer 1’er ml/saat aralıklarla ayarlanabilmelidir.
6.Cihaz, 200-600ml/saat oranları arasında ve 100ml/saat değer aralığında infüzyon kanalını yıkayabilmeli, süresi ise1-30dakika arası 1’er dakika aralıklarla ayarlanabilmelidir.
7.Cihazın sürekli ve aralıklarla çalışma modu olmalı süre ise 5 dakika ile 24saat arasında, değer ise 1’er dakika aralıklarla ayarlanabilmelidir.
8.Cihazın önceden ayarlanabilir doz aralığı 0-9999ml ve 0 ml olarak ayarlanması halinde ise solüsyon şişesi/torbası boşalana kadar cihaz çalışmaya devam etmelidir.
9.Cihazdan verilen toplam dozun görüntüleme aralığı ise 1-9999ml olmalıdır.
10.Cihazın tıkanıklık basıncı 300 – 700mmHg değerleri arasında olmalıdır.
11.Cihazda tuş takımı ve alarm ses şiddeti en az 3 seviyede ayarlanabilmeli, tuş sesi tamamen kapatılabilmelidir.
12.Cihaz en az 1000 geçmiş hadise kaydını kendi belleğinde saklayabilmelidir.
13.Cihaz değişken şebeke gerilimlerine karşı 100-240VAC arası şebeke elektriği ile 50-60Hz şebeke frekanslarında ve dâhili bataryası ile de çalışabilmelidir.
14.Cihaz dâhili bataryası ile 25 ml/saat debide en az 5 saat süre çalışmalıdır.
15.Cihazın ağırlığı en fazla 1.5 kg. olmalı ve kullanıcı tarafından kolayca taşınabilmelidir.
16.Cihazın CE belgesi bulunmalıdır.
17.Teklif veren firmanın TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi bulunmalı ve teklif verdiği cihazın adı ve markası TSE Hizmet Yeterlilik Belgesinde bulunmalıdır.
18.Teklif edilecek cihaz imalat ve fabrikasyon hatalarına karşı en az iki (2) yıl garanti kapsamında olmalıdır.
19.Teklif veren firmanın tıbbi cihaz yönetmeliği, vücuda yerleştirilebilir aktif cihaz yönetmeliği, vücut dışında kullanılan tıbbi tanı cihazları yönetmeliği kapsamında tıbbi cihaz satış, reklam ve tanıtım yönetmeliği gereğince satış merkezi yetki belgesine sahip olmalıdır. Bu yetki belgesi ihale dosyasında sunulmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

web tasarım