EL TİPİ ANEROİD TANSİYON ALETİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

1. Alet avuç içinde kullanılabilir bir tipte dizayn edilmiş olmalıdır.

2. Aletin manometre haznesi, gövdesi ve puar kaşığı nikel kaplama ve kromajlı olmalıdır.

3. Aletin manometre gövdesi ile puar kaşığı tek parça olmalı ve puarın manometreye girişinde metal bir filtre (süzgeç) yer almalıdır.

4. Aletin manometre kadran iğnesi, manometre haznesinin içi açılmadan, alet ile birlikte verilen ince bir ayar tornavidası ile dışarıdan hassas bir şekilde sıfıra ayarlanabilmeli ve hava verilirken titremeyecek bir yapıda olmalıdır.

5. Aletin manometre çapı en az 48 mm, kadran üzerindeki rakamlar okunabilir ve ölçüm aralığı 0 ile 300 mmHg arasında olmalıdır.

6. Aletin manometresinde, düşük basınçla çalışabilmesi için iki yumuşak hortumlu, membran teknolojisi ile imal edilmiş olmalıdır. Böylece birinci hortum puardan aldığı havayı kaf kesesine vermeli, ikinci hortum ise kesedeki havayı manometreye taşıyıp düşük basınçla manometreyi çalıştırarak manometrenin uzun ömürlü olmasını sağlamalıdır.

7. Aletin hava musluğu bir vida ile sabitlenmiş olmalı ve bu sayede kullanım esnasında musluk sonuna kadar gevşetilse dahi yerinden çıkmamalıdır.

8. Aletin manşet dış bezi dayanıklı kumaştan yapılmış ve kancalı tipte olmalıdır.

9. Manşet dış bez ölçüleri 49×14 cm (+/- 1 cm) olmalı ve steteskop giriş yerini gösteren bir işaret bulunmalıdır.

10. Manşet iç lastik ölçüleri 12X24.5 cm (+/- 1 cm) olmalıdır.

11. Manşet iç lastiği, puar ve hortumları vulkanize kauçuktan imal edilmiş olmalı, hava verilmesi esnasında derhal şişmeli ve gevşememelidir.

12. Aletin hava hortumlarının, gövdeye bağlantısı luer kilitli tip konnektörler ile yapılmalıdır.

13. Alet, dayanıklı suni deriden yapılmış, üzerinde markası bulunan çantası ile birlikte verilmelidir.

14. Alet, orijinal karton kutusu içerisinde verilmeli, kutu üzerinde marka ve modeli ile üretici ve ithalatçı firması yazılı olmalıdır.

15. Cihazın CE belgesi bulunmalıdır.

16. Teklif veren firmanın TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi bulunmalı ve teklif verdiği cihazın adı ve markası TSE Hizmet Yeterlilik Belgesinde bulunmalıdır.

17. Teklif edilecek cihaz imalat ve fabrikasyon hatalarına karşı en az iki (2) yıl garanti kapsamında olmalıdır.

18. Teklif veren firmanın tıbbi cihaz yönetmeliği, vücuda yerleştirilebilir aktif cihaz yönetmeliği, vücut dışında kullanılan tıbbi tanı cihazları yönetmeliği kapsamında tıbbi cihaz satış, reklam ve tanıtım yönetmeliği gereğince satış merkezi yetki belgesine sahip olmalıdır. Bu yetki belgesi ihale dosyasında sunulmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

web tasarım