VİDEO LARİNGOSKOP TEKNİK ŞARTNAMESİ
1. Video laringoskop cihazı yenidoğan, çocuk ve yetişkin hastalarda havayolu açıklığının sağlanması için endotrekeal entübasyon işlemlerinde kullanılabilir olmalıdır.
2. Cihazda, görüntüsünün net incelenebilmesi için en az 3,5 inc renkli 640*480 çözünürlükte tam dokunmatik LCD ekrana sahip olmalıdır.
3. Cihazın kullanım dili Türkçe olmalıdır.
4. Cihaz ekranı, kullanımı ve görüşü uygun hale getirmek için 90° sola, 180° sağa, 40° yukarı, 90° aşağı açılandırabilmek mümkün olmalı, görüş açısı 160° olmalıdır.
5. Cihazın ekranında bulunan sanal tuşa tek dokunuşla anlık fotoğraf kaydı ve en fazla 2 sn. basılarak sesli ve sessiz video kaydı yapılabilmelidir.
6. Cihazda kayıtların depolanması için en az 8 gigabayt hafızası olmalıdır.
7. Cihaz hafızasında kullanılacak alanın yetersiz olduğu durumlarda USB kablo yardımı ile hafızadaki veriler PC’ye aktarılabilmelidir.
8. Cihaz ile kaydı alınan fotoğraf ve videolarda karışıklığı engellemek için iki ayrı klasör olmalı, tüm kayıtlar tarihsel olarak arşivlenmeli ve daha sonra tekrar incelenebilmelidir.
9. Cihaz ile alınan kayıtlarda geriye dönük incelemeyi kolaylaştırmak için kayıt üzerinde gün ve saat yazılı olmalıdır.
10. Cihazın ekranı ve handle-blade kısmı ayrılabilir yapıda olmalı ve ileri oluşabilecek ihtiyaçlar dahilinde opsiyonel olarak ekrana rijit laringoskop ve flexsible laringoskop entegre edilebilmelidir.
11. Cihaz ekran üzerinde USB ve HDMI soket girişleri olmalı, USB ile veri aktarımı ve şarj edilebilmeli, HDMI ile harici monitöre görüntü aktarımı yapabilmelidir.
12. Cihazın güç tasarrufu sağlaması ve kullanım süresini uzatması açısından cihaz açık unutulduğunda 15 dk. içerisinde otomatik olarak kapanmalıdır.
13. Cihazda ekran parlaklığı iç ve dış mekân olarak ayarlanabilmelidir.
14. Cihazın ses seviyesi düşük ve yüksek olarak ayarlanabilmelidir.
15. Cihaz ekranı üzerinde çalışma süresi takip edilebilmelidir.
16. Cihaz açılırken self testini otomatik yapmalıdır.
17. Cihazın dahili şarj edilebilir Lityum bataryası olmalı, batarya durumu ekran üzerinden takip edilebilmeli ve tam şarjlı iken 240 dk. çalışma yapılabilmelidir.
18. Cihazın kamerası gerçek zamanlı otomatik ısınma ile anti-fog özelliği ( buğu önleyici ) olmalıdır.
19. Cihazda kablosuz görüntü aktarımı sağlamak için opsiyonel olarak Wi-Fi özelliği bulunmalıdır.
20. Cihaz ile birlikte aşağıda tablodaki 4 farklı hasta tipinde kullanılabilen bladeler verilebilmeli ve bladeler üzerinde blade tipi yazılı olmalıdır.

21. Cihazın EMC derecesi Class A olmalıdır.
22. Cihazın şarj edilebilmesi için AC 100-240 V, 50/60 Hz. Giriş, DC 5 V çıkış sağlayan adaptörü olmalıdır.
23. Cihazda tarih ve saat ayarları yapılabilmelidir.
24. Cihazın ağırlığı 350 gramı geçmemelidir.
25. Cihaz ile birlikte;
4 adet Blade ( SS, S, M, L)
Şarj Adaptörü
Veri Aktarım Kablosu
Koruma ve Taşıma Çantası verilmelidir.
26. Cihazın CE belgesi bulunmalıdır.
27. Cihaz ve Bladeler ayrı ayrı Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemine kayıtlı olmalıdır. Teklif verilen cihaz ve bladelerin kayıt belgeleri ihale dosyasında sunulmalıdır.
28. Teklif veren firmanın TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi bulunmalı ve teklif verdiği cihazın adı markası TSE Hizmet Yeterlilik Belgesinde bulunmalıdır.
29. Teklif edilecek cihaz imalat ve fabrikasyon hatalarına karşı en az iki (2) yıl garanti kapsamında olmalıdır.
30. Teklif veren firmanın tıbbi cihaz yönetmeliği, vücuda yerleştirilebilir aktif cihaz yönetmeliği, vücut dışında kullanılan tıbbi tanı cihazları yönetmeliği kapsamında tıbbi cihaz satış, reklam ve tanıtım yönetmeliği gereğince satış merkezi yetki belgesine sahip olmalıdır. Bu yetki belgesi ihale dosyasında sunulmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

web tasarım