MUAYENE LAMBASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

1. Lamba, genel cerrahi, doğumhane, KBB, dermatoloji ve küçük cerrahi operasyonlarda kullanılabilecek türde tasarlanmış bir muayene lambası olmalıdır.

2. Lamba başlığını tutan kol, en az 74 cm uzunluğunda ayarlanabilir, kolay hareket edebilen ve esnek yapıda bir kol olmalıdır.

3. Lamba başlığında, enfraruj içermeyen ışık üretebilen, halojen lambadan uzun ömürlü, elektrik sarfiyatı daha az gelişmiş teknoloji ürünü en az 7 LED’li ışık armatürü kullanılmalıdır.

4. Lambanın renk dönüşüm indeks değeri en az 85 Ra olmalıdır

5. Lamba başlığının dış çapı 90 mm, iç çapı 50 mm ölçülerinde olmalıdır.

6. Lambanın ışık şiddeti 30 cm için en az 70.000 lüks, 50 cm için en az 56,000 lüks aydınlatma şiddetine sahip olmalıdır.

7. Lamba, cerrahi alanın maksimum düzeyde aydınlatılması ve gerçek doku rengi elde edilebilmesi için en az 5500 Kelvin derece renk sıcaklığına sahip ışık üretebilmelidir.

8. Lamba üzerinde On/Off anahtarı bulunmalı, lamba başlığının üzerinde start/stop ve ışık şiddetine ayarlayabilmek için membran tip tuşlar olmalıdır.

9. Lambanın LED ömrü ortalama en az 50,000 saat olmalıdır.

10. Lamba başlığını kolaylıkla yönlendirmek için elçek bulunmalıdır.

11. Lamba, hasta güvenliği ile değişken şebeke gerilimlerine karşı 110-240 VAC arası gerilim ve 50-60 Hz frekanslarında şebeke girişi bulunan elektrik adaptörü ile çalışmalıdır.

12. Lambanın güç tüketmi en fazla 10 Watt olmalıdır.

13. Lambanın gövde ile hareket ettirilmesi esnasında kolay devrilmemesi ve rahat taşınabilmesi için mobil standı en az kilitlenebilir 5 tekerlekli olmalıdır.

14. Cihaz üretim ve işçilik hatalarına karşı 2 yıl, garanti sonrası ücreti karşılığında yedek parça için 8 yıl süreyle garantili olmalıdır.

15. Teklif veren firmanın TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi olmalı ve teklif ettiği ürünün adı ve markası yazılı olmalıdır.

16. Teklif veren firmanın tıbbi cihaz yönetmeliği, vücuda yerleştirilebilir aktif cihaz yönetmeliği, vücut dışında kullanılan tıbbi tanı cihazları yönetmeliği kapsamında tıbbi cihaz satış, reklam ve tanıtım yönetmeliği gereğince satış merkezi yetki belgesine sahip olmalıdır. Bu yetki belgesi ihale dosyasında sunulmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

web tasarım